تاریخ ولادت :1338/1/1

 تاریخ شهادت:1367/01/08


نام و نام خانوادگی شهید: بهروز علیزاده میلانلو سفلی

نام پدر:   بازرگان                                                    محل تولد: خراسان

تاریخ تولد: 1338/01/01                                            مدرک تحصیلی: اول دبیرستان

وضعیت تأهل:  متأهل                                             شغل شهید: پاسدار

مسئولیت شهید در جبهه: بهداری                             تاریخ شهادت: 1367/01/08

محل شهادت: دربندی خان عراق براثر اصابت ترکش از ناحیه سر و کمر و شیمیایی

نشانی مزار:   گلزار شهداء وحیدیه


خلاصه­ای از زندگینامه شهید:

شهید بهروز علیزاده در سال 1338 در روستای میلانلو سفلی از توابع شهرستان شیروان متولد و دوران کودکی خود را در همانجا سپری و تحصیلات خود را تا اول نظری ادامه دادند و سپس به شهریار شهروحیدیه آمدند و در سال 1361 ازدواج نمودند و ثمره زندگی وی دو فرزند دختر و یک فرزند پسر بود. ایشان در سال 1366 به جبهه اعزام و بعد از چند مرتبه به جبهه در سال 1367 بر اثر اصابت ترکش و شیمیایی به درجه رفیع شهادت نائل شدند .  از بارزترین خصوصیات اخلاقی شهید علیزاده ، احترام به پدر و مادرش بود و تا آنجایی که می توانست با مردم مهربان و اخلاق و رفتاری خوبی با مردم داشتند .


قسمتی از وصیتنامه:

بسم الله الرحمن الرحیم

بالاترین جهاد دوران خدا جهاد با نفس است. امام علی(ع)

ای دوستان ای منتظران آقا امام زمان(عج) ، ای یاران صدیق امام عزیز پیر جماران که از فرزندان برومند خاندان نبی اکرم(ص) است ، بنده غیر از این چیزی دیگر نداشتم به خدا و یاران رسول اکرم(ص) هدیه کنم ، چون که بنده حقیر غریب هستم و از پیش امام هشتم(ع) که امام غریب در خراسان می باشد آمده ام ، هم اکنون پیکرم را بگیرید و بگویید ای منافقین از خدا بی خبر ما ناآگاهانه به جبهه های نور علیه ضلالت نیامده ایم ، بلکه خود آگاهانه پا به این گذاشته ام و بقیه حزب ا... هم تا آخرین نفس و قطره خونشان در این راه عزیز خواهند ایستاد .

ای عزیزان همیشه با امام حرکت کنید،  نه جلوتر و نه عقب تر ، طبق فرمان امام حرکت کنید و همیشه وحدت داشته باشید ، که وحدت رمز پیروزی در کلیه مراحل زندگی می باشد . با مشکلات باید برخورد کنید و باید صبر داشت که انسان در این مرحله از زندگی مورد آزمایش و رحمت الهی قرار خواهد گرفت ، برادران غفلت نکنند و جهت کار خیر آماده باشند . حزب ا... همیشه در صحنه و آماده فرمان امام باشد . باز هم تذکر می دهم امام عزیز پیر جماران تنها نگذارید، که خون شهداء را هدر می دهید به تمام مسلمین جهان و انقلاب و قرآن عزیز وخدا خیانت کرده اید . خیلی باهوش و بادرک حرکت نمائید .

طبقه فرامین امام عزیز خمینی کبیر میفرماید اگر خودتان را تصفیه کردید، اگر نفس خودتان را تطهیر کردید، اگر اعمال خودتان را با قرآن کریم وفق دادید ، اگر اخلاق خودتان را با اخلاق قرآن کردید، اگر نفس خودتان را تصفیه کردید ، باکی از هیچ چیزی نداشته باشید .

امیدوارم که همانطوریکه شما پاسدارهای اسلام هستید ، پاسداری از خودتان هم بکنید ، پاسداری از نفس خودتان هم بکنید ، نگذارید نفس سرکش بکند که هرکاری می خواهد بکند، مهار کنید نفس خوتان که تابع اسلام باشد

 

 

 


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد